Mehrunnisa – Dilek Ekşi Bilgin

Uzun yıllar özel sektörde Bilgi Teknolojileri alanında kıdemli iş analisti ve proje yöneticisi olarak farklı projelerde yer aldı. İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünden Lisans ve Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliğinden Yüksek Lisansı bulunmaktadır. Evli ve İstanbul’da yaşıyor, doğaya yolculuk tutkusu.

Çocuklar için yazmış olduğu ‘Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar’ ile ilgili masalsı öyküsü Türkiye’nin ilk yavaş şehir unvanını alan Seferihisar Belediyesi tarafından desteklendi, ‘Sineksekiz’ yayınevi tarafından basıldı ve 1500 çocuğa Seferihisar Belediyesinin karne hediyesi olarak 2012 yılında dağıtıldı.

2013 yılında ‘Kariyer Yollarına Açılan Yeşil Pencere’ isimli kitabı yayınlandı. Yeşil dönüşüm içinde gelişen mesleklerle bağlantılı Türkiye’de farklı sektörlerden konu uzmanları ile yapılan söyleşiler ve başarı örnekleri, Dünya’dan bazı ilginç çalışmalar ve kaynak websiteleri kitabın bel kemiğini oluşturmaktadır.

Uluslararası KRI (Kundalini Research Institue- New Mexico) sertifikalı eğitmen on yıldır kundalini yoga çalışmaları vermektedir. Yoga Alliance onaylı 150 saatlik Yoga Anatomi eğitimini tamamladı.

İç Organ Chi Masaj -Chi Nei Tsang- 1. Modülü ve Uygulamalı Kinesioloji’nin alt modüllerinden (Injury Recall Technique) Nisan 2019 eğitimlerine katıldı. David Berceli’nin ‘Travma Boşaltma Tekniği’ 1. Modülünü Mart 2109’da tamamladı.

2019 yılından bu yana Nörobilim dalı üzerinde akademik düzeyde eğitimler almaktadır.

Ayrıca, tasavvuf yolunda bir öğrenci olarak iç yolculuğuna devam etmektedir. İlahiler ve mantralar özel ilgi alanıdır. 2015 yılında tamamladığı iki senelik kendine bilme yoluyla bağlantılı eğitimi sonrası 2020 yılında İnsanın Simyası kapsamında iki senelik bir eğitim yolculuğunu 2022 yılında tamamladı.