Mehrunnisa Dilek Ekşi

Uzun yıllar özel sektörde Bilgi Teknolojileri alanında kıdemli iş analisti ve proje yöneticisi olarak farklı projelerde yer aldı.

Ayrıca, çocuklar için yazmış olduğu ‘Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar’ ile ilgili masalsı öyküsü Türkiye’nin ilk yavaş şehir unvanını alan Seferihisar Belediyesi tarafından desteklendi, ‘Sineksekiz’ yayınevi tarafından basıldı ve 1500 çocuğa Seferihisar Belediyesinin karne hediyesi olarak 2012 yılında dağıtıldı. 2013 yılında ‘Kariyer Yollarına Açılan Yeşil Pencere’ isimli kitabı yayınlandı. Yeşil dönüşüm içinde gelişen mesleklerle bağlantılı Türkiye’de farklı sektörlerden konu uzmanları ile yapılan söyleşiler ve başarı örnekleri, Dünya’dan bazı ilginç çalışmalar ve kaynak websiteleri kitabın bel kemiğini oluşturmaktadır.

Uluslararası KRI (Kundalini Research Institue- New Mexico) sertifikalı eğitmen on yıla yakındır kundalini yoga çalışmaları vermektedir. Özellikle Kundalini Yoga’nın mantra ve ses üzerindeki kadim öğretisini derinlikli olarak derslerinde yer vermeye özen göstermektedir. Ayrıca, Yoga Alliance onaylı 150 saatlik Yoga Anatomi eğitimini tamamladı.

İç Organ Chi Masaj -Chi Nei Tsang- 1. Modülü ve Uygulamalı Kinesioloji’nin alt modüllerinden (Injury Recall Technique) Nisan 2019 eğitimlerine katıldı. David Berceli’nin ‘Travma Boşaltma Tekniği’ 1. Modülünü Mart 2109’da tamamladı.