Mehrunnisa – Dilek Ekşi Bilgin

Uzun yıllar özel sektörde, banka, sigorta, İnsan Kaynakları gibi farklı alanların Bilgi Teknolojileri bölümlerinde, yazılım ve sistem tasarım projelerinde görev aldı, yöneticilik yaptı. Lisansı Endüstri Mühendisliği, Yüksek Lisansı Biyomedikal Mühendisliği bölümündendir.

Çocuklar için ‘Can’a Can Anlatıyor’ resimli öyküsü Türkiye’nin ilk yavaş şehir unvanını alan Seferihisar Belediyesi tarafından desteklendi ve Seferihisar Belediyesinin karne hediyesi olarak çocuklara 2012 yılında dağıtıldı.

Doğayla uyumlu tasarım ve yaratıcı iş modellerinin önemini vurgulayan Türkiye’den konusunun uzmanları ile söyleyişiler içeren ‘‘Kariyer Yollarına Açılan Yeşil Pencere” başlıklı kitabın (2013) ortak yazarlarındandır.

Uluslararası sertifikalı kundalini yoga eğitmeni olarak on bir yıldır kundalini yoga çalışmalarına birebir özel dersler ve gruplarla devam etmektedir.

İç Organ Chi Masajı, Uygulamalı Kinesiyoloji, Su-Jok Terapi, David Berceli’nin ‘Travma Boşaltma Tekniği’ konularında eğitimler alarak insan bedenin zekâsı ve beden kinetiği üzerine araştırmaları sürmektedir. Sesin şifası özel ilgi alanıdır.

Ayrıca, tasavvuf yolunda bir öğrenci olarak iç yolculuğuna devam etmektedir. En son “İnsan Doğasındaki Dönüşümün Simyası: İlahi Sanat” başlıklı iki senelik kendini bilme yolundaki eğitimini 2022 yılında tamamladı.

Evli ve İstanbul’da yaşıyor, doğaya yolculuk tutkusu.