Üç hafta boyunca Raymond Carver’ın ‘Katedral’ kitabındaki 3 ayrı öyküsü ile sufi bilgeliğinin ışığında aydınlanmış sözler arasında bağ kurulacak.

Şahit olmak ve bedenlenmiş örnekler üzerinden bir olayı izlemek geniş çapta idrak etmeyi daha mümkün kılar. Aynalama yaptıkları için hikayelerin gücü vardır, biz kendimizi öykü, roman veya filmdeki kahramanlarla daha iyi anlarız.

Katedral kitabında ele alacağımız öykülerde umutsuzluk, akıntıya bırakılmışlık ve bir başka güçlü etki nedeniyle hayatları zorlaşmış karakterler vardır. Bu karakterler çarpıcıdır, zihinlerde yankılanır, gündelik hayatın içinde sıradanlıklarını dibine kadar yaşarlar.

* Katılımcılara, derste işlenecek öykü dersten önce ses kaydı olarak gönderilecektir, her öykü max. altı veya yedi dakikalık sürede dinlenebilecektir.

* Bu çalışma bir öykü analizi değildir, kendine yolcukta ışığı yüksek sözlerin kalplere yansımasına niyet ve dilek vardır.

* Çalışmada ilgili öykü derse gelmeden dinlenmiş kabulü yapılacaktır, öykü derste okunmayacak. Temel olarak, Hz. Inayet Khan’ın Sosyal Gathekas ağırlıklı kitabından öykü ile bağlantılı bir konu başlığı ele alınacak.

Eylül ayı her Perşembe buluşması olarak 3 çalışmadan oluşuyor.

Ek olarak çalışmaya katılanlara çalışmanın kalpten bir hediyesi olarak meditasyon ve özü hatırlama kapsamında kalp halkası oluşturulacak, bu çalışmaya isteğe bağlı girilir, 26 Eylül Pazar akşamı yapılacaktır.

Dersi kaçıranlar bir sonraki derse kadar kayıttan izleme fırsatı bulacak.

Çalışmanın ilk 10 dk’sı beş element nefesi ile açılacak ve her katılımcı öykünün kendinde bıraktığı hisleri çok kısa bir şekilde paylaşacak.

Katılımcı daha fazla dinleme halinde olacak.

Kendini bilme yolunda ustaların ışıklı sözlerinin aracılığı ile öyküdeki karakterin göremediğinin ne olduğu üzerinde durulacak. Son 10 veya 15 dk’sında özel şifa dönüşüm titreşimi yaratacak ses çalışması ve dua ile sonlanacak.

Çalışma kendinden kendine yolculuğa arzulu herkese açıktır.

Detay Bilgi ve Kayıt için: bilgi@hayyal.com veya @hayyalsen DM ile.

Kendinden Kendine Yolculuk

Yazı dolaşımı