Raymond Carver, Sait Faik Abasıyanık, Yusuf Atılgan ve Ursula Le Guin. Her bir yazar kendilerine özel bir üslupta kurmaca dünyalarını canlandırmışlar.

Bizler dört hafta boyunca bu dört farklı yazarın zihinlerinin içine gireceğiz ve farklı karakterlerle, olaylarla karşılaşacağız. İnsanlık halleri içinden geçerken belki de hiç yaşamadığımız ve deneyimlemediğimiz durumlara ve duygulara şahit olacağız. Belki de ‘bana bu durum çok aşina!’ diyeceğiz.

Bu çalışmalarda detaylı öykü analizleri yapılmayacak. Peki bu bize ne sağlayacak? Kendinden kendine yolculukta bu olay ve kişileri dışardan gözlemleyen gözlerimize bir ışık gelecek. O ışık, bu ay okumalarımızın direğini oluşturacak manevi öğretmen Hz. Inayet Khan’ın Sosyal Gathekas kitabından referanslar çerçevesinde ilerleyecek.

Karakterlerin küçük sevinçleri, hayal kırıklıkları, çaresizlikleri, umutsuzlukları  tasavvuf diliyle nasıl yorumlanır konularındaki okumalarda Ekim ayı boyunca her hafta bir araya geleceğiz.  Ayrıca, çakralarda özel nefes pratikleri ve kök seslerle uygulamalar bulunuyor.

7 Ekim perşembe saat:21:00-22:30 arası online olarak başlıyor. Ekim ayı boyunca her perşembe devam edecek.

Her çalışma: 1 saat 30 dk. / Online

Detaylı bilgi ve kayıt için: bilgi@hayyal.com adresine veya @hayyalsen instagram adresine DM.

#öyküler #insanlikhalleri #kalbindili #içyolculuk #hikayegücü #sufibilgeliği #nefes

Öyküler ve Işıklı Sözler

Yazı dolaşımı