Anlamı olmayan bir hayatı hiç kimse istemez. Ufak bir niyetimiz veya gerçekleştirmek istediğimiz küçük bir dileğimiz de bile onun anlamı yüzünden aşkla ve şevkle peşine düşeriz.
Ancak, hayatın anlamı gizlidir. O gizi ortaya çıkarmak çoğu zaman kolay olmayabilir. Zihin sisli, bulanık, puslu ve kalp duygularla karmakarışık ise, tam tersine çoğunlukla acılar ve çaresizlikler getirir. Kararsızlıklar çok fazla olabilir, yanlış tercihlerin bizi cezbettiğini sonradan anlarız.
Günlük beden temizliği vazgeçilmezdir ve aynı şekilde duygu, zihin ve kalp günlük temizliği de vazgeçilmez olabilirse anlam belirmeye başlar.
Yalnız burada da ayak kaydırabilen bir nokta vardır : Beden, duygu, zihin, kalp temizliğinin önemini farketmiş olanların bazıları farklı pratiklere başvurup biraz ilerleyip bırakmış olabilirler. Bunun yorgunluğu ve umutsuzluğu ile başka bir çalışmaya yönlenirler ve tekrar bırakırlar. Bu böyle, denemelerle yıllara yayılabilir.
Veya diyelim ki uzunca vakitler bir kişi Kundalini yoga veya Hatha yoga yapıyor olabilir, fakat bedeni ve zihni o kadar yılların emeğine karşı tam arzu ettiği cevabı veremeyebilir.
Sebebi şudur ki çoğu zaman beden, zihin, duygu ve kalp temizlik işlerine yanlış yerden başlanmıştır. Öncelik gerçek kaynağa bağlanabilmektir. Sat Nam’ın titreşimini veya Aum sesinin anlamını hissetmeye niyet etmektir. Sufi çalışmaları, bu noktada kaynağı etkili bir şekilde hatırlatır. Bu hatırlamaların tekrarı içinde doğru nefes uygulamaları ile paralel de devam eden pratikler kişiyi ancak kendi merkezine doğru getirmeye başlar.
Kasım ayında başlayacak online dört haftalık çalışma kaynağa bağlanma ile ilgili Hakikat üzerine okumalar (özellikle Hazret Inayet Khan’ın sözleri üzerinden gidilecek) ve arkasından bilinçaltı temizliğine yardımcı olacak Kundalini Yoganın çok güçlü meditasyon, kadim bilgilerin ışığında renk ve ses çalışmaları yapılacaktır.
???
Tarihler: Her Salı 9 Kasım , 16 Kasım, 23 Kasım, 30 Kasım , saat 21:00 – 22:30, online
Detay ve kayıt için @hayyalsen veya bilgi@hayyal.com mail adresi üzerinden bilgi alınabilir.
#bilinçaltı #temizlik #nefes-akışı #kundalini #etkilimeditasyon #sufiokumalar #hakikatnedir #satnam #çare-siz #anlam-arayışı
Anlam Arayışı

Yazı dolaşımı