Bedenlenmiş varlık olarak bu Dünya’da kısa bir yaşamı olan insan bedeni kullanarak Dünya zamanında hayallerini gerçekleştirmek ister, zihin içinde canlandırdıklarını harekete geçerek gözle görülür hale getirmek ister. Tüm dilekler ve hayaller maddenin çekim kuvvetiyle buluşmak ister.

Bedensiz varlıklar olsaydık burada işimiz olmazdı. İnsan bedeni, maddenin en üst seviyesi niteliğinde evrimleşmiş bir zekaya sahip. Biz ne kadar bedeni ve nefesi birbirine bilinçli bir şekilde bağlarsak, bedenin zekasındaki potansiyeli o kadar ortaya çıkarmaya başlarız ve kendimizi de şifalandırırız. Bu süreçte bedenin kutsallığını farkederiz, bu kutsallık olmadan yapılan tüm çalışmalar fiziksel egzersiz yerine geçer, manevi yolda aydınlanmış olan tüm üstadlar bu şekilde bedeni anlatır.

Mart ayı için açılan dört haftalık kundalini yoga çalışması, bedenin kutsallığını duyumsatmaya yönelik ve (apana) atılım enerjisini çalıştıracak hareket serileri ve meditasyonlarını kapsar.

Kadınların özellikle günümüzde apana enerjisi ile ilgili ciddi problemleri var, bu enerji türü bedende rahat hareket edemiyor. Eskiden köylerde nehir veya dere kenarında çömelerek çamaşır çiteleyen kadınların, toprakla haşır neşir olan kadınların apana enerjisi çok güçlüydü, ama şehir yaşamı bunu tamamıyla tersine çevirdi, eğilmek veya çökmek veya bacakları bağdaş konumunda tutabilmek artık çok kolay değil, bunların zihinde de karşılıkları oluyor. Bedensel, duygusal ve zihinsel atıklar birikiyor, kolay atılım mümkün olamıyor. Bu nedenle, apana enerjisinin hayatımızdaki işlevini bilmek ve bunu çalıştıracak hareketlerle desteklemek o kadar önemli!

Bu dört haftalık çalışma apana enerjisini harekete geçirecek yönde güçlü serilerden oluşuyor.

Eğer hiç yoga çalışması yapmadıysanız ve bu dört haftalık çalışmaya girmeyi arzu ederseniz, bu durumda  grup çalışması öncesinde özel bir ek çalışma almanız gerekebilir. Bu nedenle, kayıt kesinleştirmeyi son güne bırakmamanız tavsiye olunur.

3 Mart / 10 Mart / 17 Mart / 24 Mart, saat: 21:00- 22:30 online eğitim.

Detay Bilgi ve Kayıt: bilgi@hayyal.com veya @hayyalsen üzerinden DM ile ulaşılabilir.

 

 

Kundalini Yoga Çalışması

Yazı dolaşımı