Burgaz Adanın tepelerinde trekking havasındaki patikalarında elementlerle arınma çalışmaları. Hazret İnayet Han’ın doğa meditasyonlarına ait sözlerinin eşliğinde🌾

Elementler en güçlü doğada deneyimlenir, beşinci element olan Eterik element ise bu dört elementten çok daha latif ve incedir, bu nedenle öncelikli dört element ile çalışmak daha hassas katmanları hissettirebilir. Dolayısıyla, bu yürüyüşümüzde toprak, su, ateş ve hava olarak dört element üzerinde ağırlıkla çalışacağız.

Ayrıca, “Yürüyüşün Felsefesi” isimli kitabını yürürken okumuş gibi olacaksınız ve Sait Faik Abasıyanık’tan bir öykü duyacaksınız.

Kış mevsimi nedeniyle hava koşulları etkinliğin gerçekleşmesini etkileyebilir. Yoğun sis ile deniz yolu seferleri iptal olmadığı ve yağmur olmadığı sürece gerçekleşecektir.

Etkinlik yaklaşık iki buçuk saat sürecektir.

Anlam arayışı kapsamında bu yürüyüşte ışıkla dolu sözlerin, bedenin mekanla ilişkisini, nefesin elementlerle iletişimini ve sözlerin kurmaca içindeki sihrini, yürümenin ne anlam ifade ettiğini deneyimleyeceğiz.

Kayıt yaptırmak isteyenlerin en geç 11 Kasım’a kadar iletişim kurmaları rica olunur. 12 Kasım da bir saatlik online toplantı ile 13 Kasım yürüyüşüne hazırlık uyumlama ve ön meditasyon çalışması yapılacaktır.

Buluşma Yeri: Burgaz Ada İskele,

Tarih: 13 Kasım, saat 10:00’da.

Kayıt ve bilgi için @hayyalsen DM ile veya bilgi@hayyal.com

Burgaz Ada Yürüyüşü

Yazı dolaşımı