Rüyalar Neden Önemlidir?

‘Dış yaşam, iç gerçekliğin bir gölgesinden başka bir şey değildir.’ Hz. Inayat Khan

Rüyaların her kadim öğreti içinde özel bir yeri ve gizemi vardır. Rüyalar herkese anlatılmaz. Buna dair yıllar önce rüyasını satan birinin masalını dinlemiştim. Rüyasını ulu orta bir yerde kalabalığa anlatan bir kişi sanırım bir kahve ortamındaydı, yan masadan buna kulak misafiri olan başka biri onun rüyasına talip olmuştu, eli zorda olan rüya sahibi de hayret ederek birkaç kuruşa seve seve rüyasını satmıştı, hatta arkasından da gülüşmeler olmuştu bu garip isteğin…halbuki içindeki mesaj ve sembolleri bilseydi bunu yapmazdı, nitekim masal da bu yönde bize hikmetlerini göstermişti ve rüyayı satın alan kişi rüyanın bahşettiği mutlu hayata kavuşmuştu ve masal böylece sonlanmıştı.

Hazret İnayet Khan’ın rüyalar ve kalbin hallerine dair sözlerinde kişi ne kadar manevi yolculuğunda evrimleşirse rüyalarının da o yönde derinleşeceği ve değişeceğini ifade eder.

Bu dört haftalık çalışmada rüyanın gerçekte ne olduğu ve bilincin halleri ile nasıl bir bağı bulunduğu, rüyaların farklı seviyeleri, biz de bıraktığı etkileri ve rüya enerji alanını nasıl koruyacağımıza ve temiz tutacağımıza dair konulardan bahsedeceğiz. Rüyalarımızı grup içinde birbirimize anlatmayacağız.  Her rüya sahibinin gördüğü sembol, kişinin kendi varlığında bir başka anlama dikkat çeker, o yüzden bir sembol (balık, kuş gibi bir hayvan veya güneş, ay… vs) herkes için aynı şeyi ifade etmeyecektir, uzun süreli rüya notları tutarak o sembolün ne olduğu daha bir aşikar hale gelir.

Bu çalışmanın amacı rüyaların gücünü daha yakından anlama yönünde giriş niteliğindedir.

Her çalışma sonunda imgeleme ve görselleştirme üzerine bir meditasyon yer alacak.

8 Mart, 15 Mart, 22 Mart, 29 Mart günleri / saat: 21:00- 22:30 arası online.

Detay Kayıt ve Bilgi: bilgi@hayyal.com veya @hayyalsen ‘den DM ile.

 

 

 

Rüyaların Gücü

Yazı dolaşımı