Masallar çocukları uyutmak içindir, büyükleri de uyandırmak için!’ sözünün karşılığı bedende yankı bulur, çünkü pek çok şeyi biriktirir!

Zamanla o kadar çok içi ve dışı dolar ki, görünen ve görünmeyen ağır yüklerle ile gezer durur!  Örneğin çömelmek çocuklukta en sevdiğimiz duruşlardan biri iken zor yapar oluruz, o yüklerle nasıl çömelip kalkabiliriz ki!

Refleksli ve tepkisel şekilde bilindik cevaplar veren, omuzlarımızdaki ve kalbimizdeki yüklerin ağırlığı ile uyumsuz bir hayata doğru sürüklenmeye başlarız.

Ta ki bir gün gelir ve birşey olur! Tıpkı masallarda olduğu gibi…O zaman uyanır ve harekete geçeriz.

O zamanı beklemeden atabilmeyi, biriktirmemeyi ve atık olanı gönderebilmeyi hatırlasak ve uygulasak ve eskinin yerine bilinçli nefesi koyabilsek…

Tercih yapmak için olasılıkların zenginliğini görebilmek, bedenin kabiliyetlerini keşfedebilmek gibi özgürlükler hayatımıza belki de daha sık uğrayabilecek.

Bedende aşağıya doğru akan enerjiyi çalıştırmak, boşaltımdan sorumlu rüzgarları harekete geçirmek için yogada farklı hareket serileri ve meditasyonları vardır, bu enerji apana vayu olarak bilinir. Bu enerjinin düzgün akamaması çoğunlukla biriktirme ve bırakamama nedeniyle olur.

3 Mart Perşembe online (saat:21:00-22:30) başlayacak yoga çalışması bu amaçla hazırlandı. Birikmiş olanı atabilmek… Dört hafta sürecek bu seride nefesin hassas dengesinde duygusal özgürleştirme tekniği ile entegreli, kundalini yoga ve hatha yoga temelli, özellikle pelvis tabanını, alt karın ve iç kaslarını destekleyen pratiklerden oluşan bir yoga çalışması başlıyor.

Ayrıca, kalbin ve akciğerlerin en büyük dostu diyaframı güçlendirerek nefes kapasitesinin doğallıkla genişlemesine katkıda bulunacak.

Ücretli bir etkinliktir. Kayıt ve bilgi için @hayyalsen üzerinden DM’den ulaşılabilir veya bilgi@hayyal.com adresi ile…

#apanavayu #bırakmak #boşaltımenerjisi #nefes #kundaliniyoga #hathayoga #meditasyon

Apana Vayu Serisi

Yazı dolaşımı