Bir zamanlar masallar ateş başında anlatılırdı, ateş bizi bir araya getirendi. Şimdiki zamanda dijital dünyanın imkanları bizi birbirimize bağlıyor ve hikayeler anlatılmaya devam ediliyor.

Zoom veya başka bir toplantı aracı olsun, sanal dünyanın kutucukları içine yerleştik, bu kutucuklar arasında birbirimizle iletişimi kurarken sadece karşıdaki muhataplarımızı değil, kendimizin görüntüsü de bize yansıyor. Hem kendimizi, hem de başkalarını aynı anda görüyoruz. İlk başta garipsenecek bir şey olsa bu duruma alıştık gibi, aslında hatırlattığı şey; yansımalar dünyasındaki ‘Ayna’ metaforunu capcanlı karşımıza getiriyor olması!

Farkettiğimiz başka bir şey de fiziksel mekanda bir arada olamasak da ortak paylaşımların güçlü bir geçişkenliği ve akışkanlığı olması. Mekan ötesinde bir yerde buluştuğumuz bir gerçek, bunu topluca keşfetmeye başladık.

Her ne kadar ateşin etrafında toplanarak masal anlatmanın büyüsü bir başka olsa da zoom üzerinden masal ve mantralardan oluşan bir buluşmanın iyi geleceğini düşündük.

İki Tibet Masalı dağların esintilerini bizlere taşıyacak.

Ağaca yürüyen can suyu gibi anlam dünyamızı canlandıran şeyi masalların dilinden hissedebiliriz, hayali bir çember çizerek bu çemberin ortasına bir boşluk açabiliriz. Bu alana istersek masala ait bazı sorular bırakabiliriz, cevaplarımızı değil, anladıklarımızı değil, amaç soruların dilini öğrenmeye çalışmak olabilir, cevaplarımız bol olsa da biz sorulara yönelebiliriz.

Masallara mantralar da eşlik edecek ve kundalini yogaya ait göksel iletişim olarak ifade edilen bir grup meditasonu çalışması eklenecek.

Etkinlik ücretsizdir, etkinliğe dahil olmak isteyenlerin iletişim bilgisini iletmesi rica olunur, zoom linki dahil olmak isteyenlere etkinlik başlamadan önce gönderilecektir.

14 Şubat- 20:00 – 21:13 / Herkese Açık/ Zoom linki – Online

İki Tibet Masalı

Yazı dolaşımı