Geçenlerde balkonumuza uğrayan bir yavru salyangozu uzunca izledik. Balkonun mermeri üzerinde kabuğunu çeke çeke yola koyulmuştu, öyle merakla sağına solunu yokluyordu ki sonunda mermerin kenarından aşağıya sarkıp uzanmaya kadar işi götürdü, tepetaklak düşecek sandık, neyse ki öyle olmadı! Yaklaşık on gündür biz de misafir, balkonun farklı noktalarını keşfi halen devam ediyor!

Bir salyangozun merakından bize gelirsek kendimizi daha yakından tanıma adına hayata karşı bir çocuk merakını korumak ve yaratıcı olmak için sebeplerimiz çok!

Bu üç haftalık online-zoom üzerinden açılan atölye beş element çalışmaları, nefesin incelmesi, eril ve dişil enerjileri dengeleyici kundalini yoga kriyaları ve meditasyonlarıyla devam edecek. Ocak ayında bu konuyu işledik, konu çok derin olduğu için Şubat ayında da aynı konudan devam ediyoruz.

Aylık açılan yoga derslerinde hayata dair soruların peşinden gitmek, öğrenmeyi öğrenmek ve kendine olan yolculukta bedenin ve nefesin içinden geçerken zihni tanımak ve bunu yaparken anlam arayışına katkısı olacak konularla düşündürmeye davet amaçlanmaktadır. Beynimiz içinde neler oluyor, evrim sürecinde insana daha uzaktan bakmak nasıl bir algı yaratır, kadın erenlerin ortak özellikleri nelerdir, entropi hayatımıza nasıl etki eder gibi farklı yelpazede soru başlıkları konularımız içinden geçecek.

Tarih: 8 Şubat – 27 Şubat Cuma 21:00 ile 22:30  /   Pazartesi ve Cuma  

Her Pazartesi yoga hareket ve nefes çalışmaları, her Cuma meditasyon ve nefes çalışmaları.

Şubat atölyesi toplam altı çalışmadan oluşuyor. Toplu altı ders alınabilir ya da Pazartesi veya Cuma dersleri ayrı ayrı alınabilir.  Pazartesi veya Cuma dersleri ayrı alındığı takdirde 270 TL. Tüm çalışmalara girmek isteyenlere altı ders ( paket indirimi ile) : 450 TL

Kayıt ve Bilgi: instagram @hayyalsen DM ile ulaşılabilir.

Nefesin Yolunda

Yazı dolaşımı