? Bir Karşılaşma

Karşılaşma anı önce kulaklarımda patladı! Yolumda sakin sakin, baharın yeşilini koklaya koklaya gidiyordum, dört tekerlekli metal bir tosbağ aniden önümde durdu, başımı kaldırdım, içinde iki Dünyalı vardı, şaşkınca bana bakıyordu, benim türüme benzemeyen bu acayip canlılardan bir tanesi sevinç çığlıkları atarak kendini tosbağadan dışarı attı, yavaş yavaş bana doğru gelmeye başladı, aguş muguş sesler çıkararak bana sesleniyordu, ‘ kaç yaşındaydım? ‘ sorsam bilemezdi, belliydi!

Bir yandan elinde tuttuğu neyse onu bana doğru çevirdi, sanırım fotoğrafımı çekmeye çalışıyordu, o kadar hızlı olmuştu ki herşey…kendimi tek bacağım havada, ağzım açık olanları seyrederken buluverdim. Diğer Dünyalı da üstüme üstüme gelmeye başlayınca, üstelik elinde su şişesi vardı, belli ki ağzımı açık görünce susadım zannetti.

Kaçmanın zamanı gelmişti, tam tersi yöne döndüm, hızlandım, sağa sola yatan kabuğumu toplayarak koşmaya başladım, ısrarla beni takip ediyorlardı, sırtımda bir ıslaklık hissettim, anlaşılan o ki beni sulamak istemişlerdi, bu iki bacaklılarla baş edemeyecektim, yolun kenarındaki çalılıklara kendimi zor attım, onlar da en sonunda pes ettiler, tozu dumana katarak gittiler.

 

Ne de tuhaf bir karşılaşmaydı!

Sizin de böyle hayatınızda hiç ilginç karşılaşmalarınız oldu mu?

#kaplumbağa #karşılaşma

Bir Karşılaşma Hikayesi

Yazı dolaşımı