Somatik Hareketler, Kundalini Yoga ve Meditasyonları bir arada dört haftalık özel bir çalışma seti online olarak açılıyor.

Somatik sinir sistemi, istemli, bilinçli hareket ettirdiğimiz kasları ve bağlantılı sinir sistemini kapsar.

Somatik hareket uygulamalarıyla duruş bozukluğundan ileri gelen kas hafızasını bilinçli nefes ile değiştirmek ve derin gevşeme sağlamak mümkün.

Stres kökenli bedensel ve psikolojik problemler toplumda çok yaygın, çocuklar bile daha küçük yaşlarda stresi deneyimliyor.

Rahatlayamayan bir beden ve zihin etkin çalışamıyor, doğru kararlar almakta zorlanıyor. Gevşemenin çözümü nefes almak için tatil planlarından geçmiyor, çevre değişikliği çok kısa bir süre gerginlik yaratan durumlardan uzaklaştırıyor, ancak uzun dönemli dış etkenlerin baskısı devam ettikçe, alışkanlıklarımızda olumlu değişim olmadıkça gerilim devam ediyor.

Kendimizi nefes ile sakinleştirebiliriz, esneme yöntemleriyle kaslarımıza derin gevşemeyi öğretebiliriz. Kundalini Yoganın meditasyonlarıyla zamanın dışına çıkabiliriz, zamansızlığın sonsuz enerjisinden bize enerji yüklenebilir. Yoga hareketleri ile de katman katman kaslarımızı uyarıp canlanmasına destek olabiliriz.

Bu dört haftalık çalışmada doğadan da ilham alarak bazı hayvanların nefeslerini gözleyeceğiz, onların doğada neden bu şekilde nefes almayı tercih ettiğini deneyimleyeceğiz.

Dört haftalık çalışma her perşembe saat: 21:00 – 22:30 arası zoom üzerinden gerçekleşecek. 12 Ocak’ta ilk ders.

Katılım ücreti : 500 TL

Beden ve zihne yapılan her türlü yatırım, kişinin kendisine yaptığı en özel yatırımdır.

Anın idrakini algılamak bu yatırımlar sayesinde en önemli geri dönüşümdür, maddi olanın ötesinde olan pek çok güzelliği açar. Bu idrak yavaşlamak, sabretmek, disiplinli olmaktan geçer. Yoga bir yöntem olarak bu üç özelliği zaman içinde öğretir.

Kayıt ve detay bilgi için @hayyalsen

#kundalini #yoga #nefes #somatik #sinirsistemi

 

 

Esneme, Gevşeme

Yazı dolaşımı