Eril ve dişil enerjiler doğada açıkça gözlemlenir. Bu enerjilerin olumlu ve olumsuz gibi görünen halleri vardır.

Örneğin, ateş yakıcı olabilir tıpkı öfkemiz gibi ya da  heryere ışık olabilir güneşin vazgeçilmez varlığı gibi! Işığın formları olan öfke ve sevgi gibi iki duygu da içimizde barınır ve birbirine dönüşebilir.

Bedenimizde dolanan bu enerjilerin olumlu veya olumsuz halleri günlük yaşamda bizleri sık sık ziyaret eder, bu enerjilerin niteliği, ne kadar sık oluştukları ve neye dönüştükleri önemli. Doğadan esinlenerek nefes, meditasyon ve hareketler eşliğinde bu ziyaretçileri gözlemleyeceğiz.

Belli bir süre yapılan meditasyon ve nefes ile beyinde prefrontal korteks aydınlanır ve duygularımızı tam olarak hissederken anda kalma yeteneği verir.

Zeka ve duygu arasındaki “akran diyaloğu”, bizi rahatsız eden şeyleri çözmek için sezgisel yanıtlar üretir.

Bu sezginin gücüyle içimizdeki dişil ve eril enerjilerin dilini farketmeye başladıkça ve dengeye geldikçe kendimizle ve çevremizle kurduğumuz ilişkiler de değişir.

Toplumda kadına yönelik şiddetin kökeninde pek çok dinamik var, bunların arasında kadının özellikle dişil enerji tarafını iyileştirmesine çok ihtiyacı var! Kadın toprak anadır, onun gücü ile yeryüzüne güzellik gelir.

8 Ocak da açılacak ve zoom üzerinden olacak  atölye yeni yılın başıyla değişim isteyenler için özel bir deneyim sunacak.

8 Ocak ile 29 Ocak arası her cuma saat: 21:30 ile 23:00 arası. Ek olarak bu çalışmayı derinleştirmek isteyenler için 16 Ocak ve 23 Ocak Cumartesi günleri için meditasyon çalışmaları açılacaktır.

Detaylar için: bilgi@hayyal.com  veya @hayyalsen – DM.

#erildişilenerjiler #beşelement #nefes #meditasyon #kundalini #tamlayıcıolan #yoga

Eril ve Dişil Enerji Dengeleme Çalışmaları

Yazı dolaşımı