Migren kadınlarda daha fazla görülür, özellikle 40 yaş altında sıklığı ve şiddeti fazla olabilmektedir. Migrenin nedenleri çok kompleks olmakla beraber sebeplerinden birinin hormonlarla ilgili olması. Regl düzensizlikleri de modern hayatın içinde sıklıkla karşılaşılıyor. Buna karşı düzenli yapıldığında nefes ve meditasyonlarının etkili olduğu bilimsel çalışmalara konu olmaktadır. Menopoz süreci de hormon değişimleri olduğu süreçleri kapsar. Ayrıca, Alzheimer hastalığı kadınlar da erkeklere göre daha fazla görülür, beyin sağlığını korumanın hormonlarla da ilgisi var.

Kaliteli bir yaşam için hormonların döngülerini dengeye getirmek özellikle kadınlar için  önemli!

Hormonlarımız gençlik iksirleridir.

Herkese açık olmakla birlikte bu özel çalışma Ocak ve Şubat ayı için açılıyor. Migren ve regl düzensizlikleri olanlara yönelik hazırlanmış nefes ve meditasyon çalışmalarını kapsıyor. Sujok terapisinden bazı uygulamalar ile desteklenecek.

İsteyen her iki güne veya tek bir güne dahil olabilir. Haftada minimum bir çalışmaya dahil olmak faydasını görebilmek için gereklidir.

Bu çalışmalar tedavi yerine geçmez ancak belli bir süre yapıldığında hayat kalitesini artırabilecek potansiyel destekler taşır.

17 Ocak ile 28 Şubat tarih aralığı boyunca:

Her Pazartesi : akşam 21:00 – 22:20

Her Perşembe :  sabah 07:00 – 08:20

Detay Bilgi ve kayıt için: Instagram hesabı @hayyalsen üzerinden DM ile veya bilgi@hayyal.com

Bazı referanslar:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25041058/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24368463/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4097897/

#nefesinderinliği #thesecretofbreathing #meditation #migren #menopoz #adetdüzensizliği #menstruation #menopause #hormonlar

Nefes ve Meditasyon – Kadınlara Özel

Yazı dolaşımı