Dünya’nın ekolojik dengesi insan eliyle hızla bozulmakta, en çarpıcı göstergesi Pasifik Okyanusunda insan atıklarından ve özellikle plastiklerden oluşmuş 3,4 milyon kilometrekare büyüklüğündeki büyük ada! Nerdeyse bu ada kendi başına yeni bir kıta oluşturdu, 2019 Istanbul Bieaneli’nin başlığı da bu nedenle ‘7.kıta’ olarak dikkat çekmekte.
 
Ekolojik problemlerin artması ve doğanın dengesinin bozulması aslında insanın kendi bedenindeki 5 element dengesini bozmasıyla yakından ilgili,  bireyin kendi bünyesinde toprak, su, ateş, hava ve eter elementlerini tekrar dengeye getirebilmesi, kendi iç alemini şifalandırmaya gayret etmesi yeniden Doğa’nın şifalanmasına ve iyileşmesine köprü olabilir.


Fotoğraftaki mukavvanın üzerinde  ‘Dünya örnek hâlinle değişir, fikrinle değil!’ mesaji var. –  Photo credit: @plasticpollutes via @laurainwaterland

Fikirden harekete geçebilmek için entelektüel seviyede bilmek yeterli olmuyor, bedenin tüm hücreleri ile harekete geçmek isteğini duyumsamaya ihtiyacı var !

Bedendeki tüm moleküler yapıya böyle bir itki vermek mesela gözleri çeneye odaklayarak ve sadece kolları, el parmaklarını kullanarak mümkün mü? Kundalini Yoga ile evet! Kundalini yoga’nın pek çok hareket serisi ve meditasyonu vardır ki basit tekrarlı hareketlerden oluşur. Çok basit gibi görünen bu hareketlerin içinden geçerken konfor alanından dışarı çıkmayı test etmek bir anlamda bize kendi deneyimlerimize açık özel bir laboratuvar alanı sunar!

İşte bu laboratuvar alanı içinde, doğanın element güçlerini dengelemek için Kundalini Yoga teknolojisini kullanarak Güneş, Ay, Nehir, Toprak, Rüzgar gibi temsillerle bedenimiz üzerinde çalışacağız, nefesin rahat dolaşımına izin vermek için pratikler yapacağız.

22 Eylül Pazar ‘Beş’in Dengesi & Elementler El Ele’ atölyesi bir kapı, bu kapıdan içeri girildiğinde bedende en çok hangi elementin dengelenmeye ihtiyacı olduğu farkedilecek, element nefesleri öğrenilecek, mantralar yer alacak ve atölyede uygulanacak  meditasyon atölye sonrasında grup ile 21 gün devam edilecek. Ayrıca, beraber Istanbul Bienali gezilecek.

Kayıt için 18 Eylül tarihine kadar Yogaşala Etiler şubesi (0212) 351 00 96 ile irtibata geçilmesi rica olunur. 

https://yogasala.com/istanbul/tr/mehrunnisa-dilek-eksi-bilgin-ile-bes-in-dengesi-elementler-el-ele

Beş’in Dengesi & Elementler El Ele

Yazı dolaşımı