Bir masal düşünün; kahramanıyla beraber olayların içinde oradan oraya biz de sürüklenelim,  çıktığı yolculuk boyunca benzer durumları ve tekrarları öyle çok yaşasın ki ‘ne zaman bu masalın sonu gelecek peki?’ diye belki biraz sıkılmış, belki de biraz merak içinde bekleyelim… ve nihayet sonuna gelindiğinde de masal sürprizi olmadan bitiversin.

Eee o zaman bu kadar sıradan ise bir mucizesi yoksa bu masalı niye dinleyelim ki?’ sorusu gelecektir.

Aşağıdaki linkte yer alan masal da tam böyle bir masal. Sihiri de bu yüzden içinde saklı!

Bu kahraman doğru kararlar aldığını düşünerek seçimlerini yapsın ve zihnin oyunları içinde ‘bir öyle, bir böyle’ anlık düşünce ve duygu rüzgarlarının esintisinde yol alsın ve sonra da başladığı noktaya geri dönsün! Bu uzun yolculukta döndüğü yere geldiğinde ne değişmiştir?

Pek çok kez bu oyunlara bizler de düşmüyor muyuz, o kadar zamanı bir koşturma ile daha iyi olacak diye tüketmiyor muyuz? Ve bir an geliyor,  seçimlerimizin bize neler yaptırdığını görüp, bazen elimizdeki fırsatları kaçırdık diye üzülmüyor muyuz? üst üste şans kapımızı çaldığı halde yine aynı tekrarların içinden geçmiyor muyuz? .. sadece kendimizi değil, ilişkilerimizi de bu yüzden zorlamıyor muyuz?

Çoğunlukla yaşadıklarımızda mütevazi günlerimiz daha fazladır, ama mucizeler de aslında burada saklıdır, tekrarların içinden geçen günlük yaşamlarımızda farkındalıkla sevgiden, hoş görüden ve çocuk saflığını koruyan yanımızdan yana olursak yaptığımız onca yanlışların içinden bile özel bir mucize çıkabilir.

Masalda da saflığını koruyan bir sevgi  ve bu sevgiye şahid olan bir başkası var! İşte sihir asıl burada saklı, ana kahramandan ziyade bunu gören bir başka çift göz belki de kendi hayatına dair bir değişimi yaratmak için orada olmayı seçti!

Sonuç olarak, herkes birbirini bilinçli veya bilinçsiz etkiliyor! Bu yüzden, özellikle Korona günlerimizde etrafa bıraktığımız izlerin dikenlerle değil, güller içinde hatırlanması masalın dileği olsun!

Masal sonrası gelen meditasyon ‘Guru Guru Wahe Guru Guru Ram Das Guru’ mantrası eşliğinde yapılıyor. Bu mantra tekrarlandıkça kalp çevresinin manyetik alanını aktif hale getirip genişlemesine destek olur. Empati kurmaya ve anlayışı derinleştirip hoş görü ile olmuş olanı kabul etmeye, şefkat hislerinin doğal bir şekilde sanki gözeden taşan saf sular gibi dışarıya taşmasına izin verir.

https://youtu.be/tdP9tYGBQyc

Gül ve Dikeni – Şefkat Meditasyonu

Yazı dolaşımı