Herkes dağa çıkmak istemez, zirvesine varmak kimileri için çok iddialı gelebilir. Ancak, herkesin özel bir dileği bir arzusu vardır, kısa veya uzun vadeli olabilir. Bu nedenle, gerçekte zihin ve kalp dünyamızda hepimizin doruklarına varmak istediği bir dağı vardır, hedefe ulaşmak için öncelikle küçük zirveler belirlemenin doğru olduğu bir gerçektir. Adım adım ilerlemeler önemsiz değildir, bilakis çok kutlanası bir çabadır.

Çoğunlukla kendimizle ilgili kutlamaları, gelişimleri başkalarından duymayı isteriz, halbuki ilk olarak bizim bu olumlu küçük ilerlemeleri farketmemiz, onurlandırmamız en yapıcı olanıdır.

Bunu hayatımıza nasıl alışkanlık haline getirebiliriz?

İnsanlık için küçük bir adım ama kendi iç alemimizde büyük bir adım olabilecek beden, zihin ve duygu birlikteliğini ahenge getirmeyi amaçlayan uygulamalar bu alışkanlığı kazandırabilir.

Nisan ayında bu amaçla dört haftalık bir çalışma devam edecek. Kesin açılıyor.

Hatha yoga, kundalini yoga ve meditasyonlarından oluşan pratikleri kapsıyor, yüklerden arınma ve atılım enerjisinin çalıştırmaya odaklı olacak.

Bu çalışma ile bir ay gibi kısa bir sürede beden, zihin ve duygularda pozitif değişimi gözlemlemek mümkün. Herkes biriciktir, o yüzden genel tanımlar her zaman geçerli olamaz, diğer yandan çalışmanın faydaları onaylanmıştır. Daha önceden katılanların ortak deneyiminden bu paylaşım gelmektedir.

Değişimleri kutlamaya, yaşamımıza yayabilmeye ve önceden öğrenmiş olduklarımızı bırakabilmeye doğru gayretli bir adım için Nisan çalışmasına dahil olabilirsiniz.

Öd Ağacının Hikayesi

Öd ağacı dünyanın en pahalı ağaçlarından belki de ilkidir. Bu ağacı bu kadar özel yapan kokusudur. Bu koku öyle kolay oluşmuyor. Nasıl ki bizler hasta olursak veya derimizde bir yara oluşursa hemen bağışıklık sistemimiz devreye girer, ağaçta bir şekilde mantarla enfekte olduğunda kendini onarmak ve mantarı uzaklaştırmak için özel bir reçine salgılamaya başlar. Ağaç, dalında veya gövdesinde hasar almış bu bölgesini bu karışımla sarar, böylece kendisine şifa verir, iyileşir, geriye kabuk gibi bir kalıntı bırakır ve bu kalıntılar muhteşem kokular yayar ve bunlar ağaçtan toplanır. Boyları 40 metreye varabilen öd ağacının özü sadece bu hasarlı bölgelerinden toplanır ki ağacın büyüklüğüne göre toplanan miktar gramlar ölçeğindedir, dolayısıyla çok az elde edildiğinden nadide bir değer olur. Bu yüzden, Dünya piyasasında  gerçek öd özü çok pahalıdır.

Tütsü olarak manevi ritüellerde,  tespih yapımında kullanılır, meditasyonlarda odaklanmayı arttırır, çok özel bir kokusu vardır, başka bir kokuyla ilişkilendirilmesi zordur.

8 Nisan da başlayacak yoga ve meditasyon çalışması tıpkı öd ağacının şifasına benzer bir işlevi olacak.

Bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal katmanlarda daha fazla taşımak istemediğimiz yükleri adım adım bırakırken, yaşamın kutlu olduğunu bu küçük değişimlerde göreceğiz ve  çalışmanın yardımıyla bu yükleri yerinden oynatıp, çatlatıp ufak parçalara bölerken kendimize has öz kokumuzun bu çatlaklardan dışarıya doğru yayılmaya başlamasına şahit olabileceğiz.

Herşey küçük bir adımla başlar.

İçerik:

Ayaklar, Pelvis ve karın bölgesi üzerinde nefes çalışmalarını öğreneceğiz, diyafram kilidi ve kök kilitlerini çalışacağız, adım adım bedendeki açılma takip edilebilir olacak.

Meditasyonlar:

–> İç Şifacıyı Uyandırmak

–> Arı Vızıltısı Meditasyonu

–> Ataları ve Geçmişi Işıklandırma Meditasyonu

–> Negatif Enerjileri Aura üzerinden Kaldırma Meditasyonu

Tarihler: 8 Nisan Cuma /  14 Nisan Perşembe / 21 Nisan Perşembe / 28 Nisan Perşembe

Online / 21:00- 22:30

Kesin Kayıt ve Bilgi : @hayyalsen veya bilgi@hayyal.com

 

Kutlamalı Bir Yaşamı Öğrenmek

Yazı dolaşımı