Ses ve beden üzerine çok özel bir atölye! ( Zoom- online )

Bir enstrüman gibi olan bedenden nefesin ve sesin birlikteliğinde inanılmaz mesajlar alınır. Bu atölye deneyimlenmiş ve etkili sonuçları görülmüş olması temelli bir motivasyonla oluştu.

İçimizde sıkışmış veya bastırılmış olan duyguların ve dürtülerin çıkma çabası sesin renginde, tınısında ve nefesin odağında saklıdır. Sesimizin benzersiz renklerini ve nüanslarını serbest bıraktıkça, içeriden çılgınca çalınan Sesli Yaratıklarımızı ortaya çıkarıyoruz. Bu sessiz ve unutulmuş bölümlerimizin sese çıkmasına izin verirken, daha fazla genişleme, menzil ve ifade özgürlüğü ortaya çıkarırız.

Böylece, yıllarca içimizde karanlıkta kalan gölgeler ışığa kavuşmaya başlar, o zaman yaşam yolculuğumuzda kendimize doğru daha bir yaklaşmış, daha bir tanımış oluruz. Bu da kendimize vereceğimiz en güzel hediyedir.

Atölye bitiminde katılımcılar kendi içinde tanımadıkları bir yerlerine değebilir, kendine bilinmez olanları keşfetmeye başlayabilir olacak. Sesin titreşimi ve sesin içinde saklı olan desenler, tekrarlar deneyimleyeni şaşırtabilecek.

Atölye 7 Eylül de başlayacak ve 1 Ekim’de tamamlanacak.

4 hafta boyunca her pazartesi ve her perşembe saat:20:30’da gerçekleşecek.

On yıllık deneyimli Kundalini yoga eğitmeni Dilek Ekşi Bilgin atölyede sesin beden içindeki yolculuğunda kundalini yoganın çok değerli öğretileri eşliğinde mantra ve meditasyonları ile paylaşacak.

Özel bir ses rengi olan yetenekli ses eğitmeni ve ses sanatçısı Bisan Toron kendi sesimizin içinde saklı olanları bize göstermek için rehberlik edecek.

Atölye sürecinde hem beden hem de ses üzerinde derinleşilecek.

 

Bu atölyede her hafta iki farklı eğitmen ile çalışma imkanı olacak.

Her pazartesi kundalini yoga çalışması bir buçuk saat, her perşembe ses çalışması ort. birer saat sürecek.

Ücret:

Atölye ücreti : 750 TL

21 Ağustos’a kadar erken ödeme: 680 TL

Ödeme kolaylığı için en geç 21 Ağustos’a kadar ilk yarısı, diğer yarısı en geç 3 Eylül’e kadar ödenebilir.

Bisan Toron Amerika’da yaşadığından doğal olarak dolar üzerinden çalışmalarını yapıyor  ama Türkiye’de  yapılacak bu atölye için kendi standartlarını minimuma indirdi ve kundalini yoga çalışmalarının da aynı şekilde standard altına indirilerek ve ayrıca dolar kurunun hasassiyeti ücrete yansıtılmadan TL üzerinden fiyat sabitlenerek oluşturulmuş bir bütçedir.

Ek olarak; atölye başlamadan erkenci kuş indirimleri ve iki taksit imkanı ile ödemeler  kolaylaştırılmak istenmiştir.

Ayrıca, kesin kayıt yaptıranlarla atölye başlamadan önce 1 Eylül ve 4 Eylül tarihleri saat: 21:30 ile 22:45 arası müzik ve sesin kutsallığı üzerine 75 dakikalık zoom oturumları yapılacaktır.

Bisan Toron ile yapılacak çalışmalarda Ingilizceden Türkçe’ye çeviri olacaktır.

İletişim: bilgi@hayyal.com veya instagram hesabı: @hayyalsen

Atölyeye katılmak için önceden şarkı söyleme deneyimi ve kundalini yoga deneyimi gerekmez, herkese açık.

Maksimum katılımcı sayısı: 11 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Bisan Toron Hakkında: 

Bisan Toron vokal sanatçısı, besteci ve ses öğretmenidir. Şu an Amerika’da yaşayan, Suriye’de doğan ve Paris ve New York’ta büyüyen Bisan, Newyork Üniversitesinde klasik ses performansı ve Londra Üniversitesi- Doğu ve Afrika Araştırmaları Okulu’ndan Etnomüzikoloji yüksek lisans derecesine sahiptir. Fransa’da Roy Hart merkezli Pantheatre şirketi ile ses doğaçlama konusunda çalışma yapmıştır.

Bisan’ın müziği,  vokal artikülasyonları ile bağladığı çoklu kültür ve vokal geleneğinin içinden beslenir. “Ses Yaratıkları” – Voice Creatures başlıklı tekniği, sesin sayısız renklerini ve nüanslarını araştırarak bedende derinden gelen dürtülerin ve duyguların somutlaştırılmasını desteklemektedir.

Sesin kutsal yanını sufizmin köklerinden de gücünü alarak deneysel çalışmalar eşliğinde derinleştirmesi dikkati çeker.

Aşağıdaki linkte kendisi hakkında kısa bir video bulunmaktadır.

Dilek Ekşi Bilgin Hakkında:
10 yıllık bir deneyimi ile sayısız eğitimler vermiş bir kundalini yoga eğitmendir. Sesin ve müziğin kundalini yoga içindeki dönüştürücü gücünü yıllar içinde deneyimlemiştir. Daha detaylı öz geçmiş için aşağıdaki ‘Biz’ tıklayarak erişebilirsiniz.
Sesimizin Gölgesinde Kalanlar

Yazı dolaşımı