YIL GÜCÜ

Yılın son ayında geçmişi güzellikle kapatmak, gelecek yılı özenle karşılamak için ” Yıl Gücü” isimli yoga ve meditasyon çalışmasını Aralık ayında açıyoruz.

“Yıl” Öz-Türkçe’de esinti, rüzgar anlamına da gelir. “Kundalini” ile yakından ilişkisi vardır, yılan sembolüyle gösterilir. Yılanın süzülüşü gibi Kundalini enerjisi de omurga üzerinde bir tüy gibi yükselir ve iner. Bu enerjinin simyası bilincin açılması ve genişlemesini sağlar.

Her hafta farklı hareket serisi ve meditasyon ile çalışılacak.

Program içeriği; yıllara yayılmış alışkanlıkları, korkuları, kaygıları, stresi bir anda değiştirme vaadi vermiyor. Ancak, kundalini yoganın güçlü meditasyonları ve kriyaları ( hareket serileri ) olumlu fiziksel ve duygusal değişimlerin başlamasında tetikleyici ve destekleyici rol oynuyor, devam edilirse ivme kazandırıyor.

Aralık programındaki her haftanın başlığı “iyi olma hissini” destekleyecek kundalini yoga yönlendirmeli kaynakların ışığında  hazırlanmıştır. Başlık isimleri kaynaklarda geçtiği gibidir, çünkü sinir sisteminde ve hormon yapısında karşılığı olan kol açıları, parmak basıları, nefes çalışmaları ve beden duruşlarından oluşuyor. Deneyimler bu yöndedir.

Sabah kalktığımızda gözlerimizi açar açmaz zihnimize dolan ilk düşünceler günümüzün geri kalanını etkilerse, yeni yıla yakın günleri ve yeni yılın ilk günlerini bir günün şafağına ve sabahına benzetebiliriz. Yeni yıla her nasıl giriyorsak, yılın geri kalanına öyle bir esinti bırakırız.

Bedenimizde ve zihnimizdeki rüzgarların gücünü anlamak ve yönetmek, kundalini enerjisini harekete geçirmek ve yeni yıla bilinçli bir hazırlık süreci ile girmek gelecek yılı daha anlamlı kılacaktır.

Tarihler: 8 Aralık / 15 Aralık / 22 Aralık / 29 Aralık / 5 Ocak Perşembe 21:00-22:30

Ortam: Zoom üzerinden online gerçekleşecek. Eksik katılım olduğunda dersin kaydı alınır, bir sonraki çalışmaya kadar kayıda erişim açık kalır. Online katılamama durumunda ilgili hafta içinde kayıttan telafi edilebilir.

Kurs Durumu: Aralık ayı programı kesin açılıyor.

İçerik:

 

Zenginlik ne kadarına sahip olduğunla ilgili değil, ne ile bağlantı kurduğunla ilgilidir. Thomas Hübl

Genel Değerlendirme Buluşmasında beş hafta boyunca yapılan çalışmaların grup içinde izlenimleri paylaşılacak. 9 Ocak Pazartesi.

Toplam Paket Ücret: 500 TL , 8 Aralık öncesi kesin kayıt yapılarak çalışmaya dahil olunur. Tüm çalışmaya katılmak asıl faydayı getirir. Ancak, tek derslik katılım da mümkün, tek ders katılım ücreti: 130 TL.

Kundalini Yoga’nın nefes ağırlıklı meditasyon çalışmalarına örnek olarak alttaki linklere erişilebilir ( Sevgili Kundalini Yoga Hocam Mahan Rishi’den zihin dinginliğine destek etkili uygulamaları ) – Türkçe alt yazı seçeneği ile takip edilebilir.

https://youtu.be/bjcNqtCfv8c 

https://youtu.be/PUAs1ss9oI8

Not: Katılımcıların sağlıkları ile ilgili özel bir durumları bulunuyorsa eğitmene belirtmeleri, gerekirse doktor onayı ile başlamaları önemlidir. Yapılan çalışmalar tedavi yerine geçmez, sağlığı destekleyen ve yaşam kalitesini arttıran kadim öğretiler ve yöntemlerdir.

Yıl Gücü

Yazı dolaşımı